Türk Hava Yolları Japon Yeni Bazlı Analiz #THYAO

Türk Hava Yollarının Japon Yeninden çektiğini bilmeyen yoktur. Bilançolar, borçlar ne kadar teknik analisti ilgilendirmese de Japon Yeni ve Türk Hava Yolları Hisse Senedi arasında bir korelasyon olduğu aşikar. Gelin Türk Hava Yolları / Japon Yeni grafiğine birlikte bakalım.

thyyen

Japon yeni Bazlı Grafikte TL ye oranla trendler daha net çizgiler ile belirlenmiş durumda. Özellikle 2009 krizinden beri gelen Destek 1 trendi 8 yıldır hiç kırılamamış. 2014 aralığından gelen düşüş trendi ise son bir kaç aydır kırılmış durumda. Son 1 yıllık fiyat hareketleri ise hisse de toparlanmayı gösteriyor. 160 Yenin altı  zarar durdurma seviyesi olabilecekken kar bunun 6 katına (Belki de daha fazlasına ) kadar çıkabilir.

Destek 1 den direk olarak yukarı hareket etmeyip önce toplanması Aşağı yönlü trendi ve 13 Aylık ortalamayı kırıp yukarı yönlü hareketine devam etmesi umut verici. Özellikle uzun dönemdir düşük volatiliteyle hareket ediyor oluşu ve 170 civarı sıkışması ve volatilitenin yavaş yavaş yukarı yönlü yükselişe geçmiş olması bulguları destekler nitelikte. Yıllardır beklenen yükseliş trendi başlamış olabilir.

160 Yen Stop Loss’lu işlemler denenebilir.

Not: Kendime Notumdur. Tavsiye almayınız.